Vsebine in projekti v programu Ekošola so namenjeni vključevanju, popestritvi in nadgradnji rednih učnih vsebin, interesnih dejavnosti, razširjenega programa (RAP) in izvenšolskih aktivnosti. Z njimi dajemo okvir za trajnostno delovanje vaše ustanove, pri čemer jih lahko vsaka ustanova prilagodi individualno in skladno z lastnimi smernicami. Aktivnosti naj spodbujajo raziskovanje, opazovanje, predstavljanje, povezovanje in uvajanje pozitivnih sprememb.
Želimo, da nas vsebine in aktivnosti povezujejo, saj smo vsi del enega planeta. S sodelovanjem rastemo in se razvijamo – kot posamezniki, kot skupnost, kot program, ki vzgaja in izobražuje za trajnostno sedanjost in prihodnost.
KOLEDAR glavnih dogodkov programa Ekošola 2022/2023
- Konferenca koordinatorjev programa Ekošola za vrtce, 29. avgust 2022, Terme Čatež
- Konferenca koordinatorjev programa Ekošola za osnovne in srednje šole ter fakultete, 30. avgust 2022, Terme Čatež
- Mednarodna konferenca (hibridna): Ekošola in trajnostni razvoj, maj 2023 (Radenci)
- Mednarodna konferenca o biotski pestrosti – gozd, naš vseživljenjski učitelj , junij 2023
- Sejem Altermed, marec 2023, Celje, tema: Zdrava hrana in prehrana ter trajnostni razvoj – izziv današnjega časa
- Tri regijska srečanja.
Teme in vsebine programa Ekošola so skladne s smernicami FEE (Mednarodne fundacije za okoljsko izobraževanje) in mednarodnim programom Eco-Schools International, ki deluje po metodologiji sedmih korakov. Z delom po sedmih korakih programa Ekošola vsaka ustanova v posameznem šolskem letu pridobi oziroma ohrani mednarodno uveljavljen okoljski znak ZELENA ZASTAVA.