Nagradni obisk v Ljubljanskih mlekarnah za učence OŠ Dob

Učenci Osnovne šole Dob so si z ustvarjalnim sodelovanjem v natečaju projekta Mlekastično: izberem domače! prislužili prav posebno nagrado – obisk Ljubljanskih mlekarn, ki je potekal v začetku junija. Natečaj je potekal na temo »Delo v mlekarni in poklici v živilstvu«, učenci pa so svojo ustvarjalnost izrazili z oblikovanjem reklamnih letakov in oglasov za mleko ter poklice v mlekarstvu.

Pri ustvarjanju so učenci spoznavali pomen mlekarstva, različne poklice v živilski industriji in vlogo kakovostnih mlečnih izdelkov v vsakdanjem življenju. Nastali izdelki so bili izvirni, premišljeni in sporočilni ter so pokazali veliko mero domišljije in razumevanja obravnavane tematike.

Kot nagrado za svoj trud so učenci obiskali Ljubljanske mlekarne, kjer so pobliže spoznali delovni proces. Ogledali so si pot mleka od sprejema surovine do končnega izdelka ter se seznanili z različnimi poklici, ki sodelujejo pri tem procesu. Obisk je bil odlična priložnost za povezovanje pridobljenega znanja s prakso in za vpogled v resnično delovno okolje.

Posebno doživetje je bilo tudi pokušanje mlečnih izdelkov, ki so jih učenci z veseljem degustirali – največ navdušenja pa je seveda požel sladoled 😊

Takšne izkušnje učencem omogočajo dragocen stik z realnim svetom ter jih spodbujajo k razmišljanju o prihodnjih poklicnih poteh, hkrati pa krepijo razumevanje pomena lokalne pridelave in predelave hrane.

Čestitamo vsem sodelujočim učencem za izjemno delo in se zahvaljujemo Ljubljanskim mlekarnam za prijeten ter poučen sprejem.

Foto: Ljubljanske mlekarne

X